marina-yurasova-ethno-jazzМарина Юрасова – співачка, засновниця українського етно-джазу. Її перший сольний альбом «Ой весна, весна…», виданий у 2005 році під творчим псевдонімом «Млада», став безперечним внеском у розвиток української національної сучасної музики. Він визнаний першим українським самобутнім етно-джазовим альбомом, в основі якого лежать старовинні українські народні пісні.
Творчість співачки увійшла в «Українську Музичну Енциклопедію», а також у програму з вивчення історії української музики у вищих музичних навчальних закладах.
Музика першого альбому «Ой весна, весна…» потрапила в ротацію на радіо в Канаді, США, Європі та Японії, де була відзначена як перший у своєму роді серйозний український проект.
Марина Юрасова – Лауреат 1-ї премії фестивалю «Червона Рута» 2009.
Учасниця багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів: “Джаз-коло” 2007, “Jazzperfest” 2008, “Країна Мрій” 2008, “Drum-kolo”2009, “Флюгери Львова” 2011, “Черкаські джазові дні” 2012, “Музичні діалоги” 2012, “Трипільське Коло” 2013, “Сосо Джаз” 2013.

День народження – 8 січня.

Освіта:
З 7 років навчалася в музичній школі по класу фортепіано.
marina-yurasova-big-bandУ 1999 р. закінчила Київське державне училище ім. Р. М. Глієра по класу естрадно-джазового вокалу у педагога Т. Н. Руссової.
Під час навчання серйозно захопилася джазом, співала в джазових ансамблях, стала солісткою біг-бенду КГВМУ їм. Глієра, з яким у 1997 р. взяла участь у фестивалі «Осінній Джазовий Марафон» у Києві.

marina-yurasova-norma-winstone

Марина Юрасова з Нормою Уінстон

У 1998 році, за успішне навчання в КГВМУ їм Р. М. Глієра, Марину було направлено до Німеччини на всеєвропейський джазовий майстер-клас до відомої англійської джазової співачки Норми Уінстон, що дуже вплинуло на розвиток Марини Юрасової як джазової співачки.

 

Творчість:

marina-yurasova-chervona-ruta

Червона Рута 1997

У 1997 році стає дипломанткою фестивалю «Червона Рута» у Харкові, на якому виступає з авторськими піснями, а також піснями, які написали для неї композитори Василь Ткач та Роман Суржа. Пісня «Комета» Романа Суржі на слова письменника Василя Стуса увійшла до збірки «Найкраще» фестивалю Червона Рута 1997.

В 99-2000 роках працює в групі співака Олександра Панамарьова. Також у 1999 працює майстром постановки вокалу та підготовки конкурсантів у жанрі поп-музики на фестивалі «Червона Рута – 99». З 1999 бере участь у різних творчих проектах українських джазових музикантів і співпрацює з Павлом Шепетою, Ігорем Закусом, Родіоном Івановим, Олексієм Саранчіним, Денисом Дудко, Володимиром Шабалтасом, Сергієм Овсяніковим і багатьма іншими українськими джазменами.
marina-yurasova-capricorn's-dreamsУ 2002 році знайомиться з відомим джазовим музикантом, барабанщиком Сергієм Табунщиком, у співпраці з яким, створює декілька успішних джазових проектів, серед яких “Capricorn’s dreams”(Мрії Козерога) 2002, “Дитячий проект” 2004 і “Bjork Acoustic Project” 2005.
“Capricorn’s dreams” – це власне бачення джазових стандартів. Проект створений спільно з композитором і піаністом Павлом Шепетою. Пісня Сергія Табунщика “Capricorn’s dreams” увійшла в альбом “Ой весна, весна” як бонус-трек.

“Дитячий проект” 2004, створений як    джазова інтерпретація відомих дитячих  пісень з радянських фільмів і мультфільмів.

marina-yurasova-bjork-acoustic

Bjork Acoustic Project 2005

“Bjork Acoustic Project” 2005 створений на основі пісень відомої співачки Бйорк. В проекті закладена ідея інтерпретації електронної музики Бйорк в акустичну джазову версію, де Марина співає у супроводі джазового тріо.

У 2005 році виходить перший сольний етно-джазовий  альбом співачки «Ой весна, весна». Над створенням альбому Марина працює разом з Сергієм Табунщиком і Павлом Шепетою. У записі альбому взяли участь кращі українські джазові музиканти: Володимир Шабалтас, Денис Дудко, Роман Гриньків, Сергій Табунщик, Олексій Саранчін, Родіон Іванов, Олександр Лебеденко, Віталій Іванов та інші.

У 2006 – 2007 роках Марина Юрасова та Сергій Табунщик створюють нову концертну програму під назвою «Голубка», для якої Сергій створює власні інтерпретації народних пісень, а також пише авторські пісні.
У 2008 році вийшло декілька синглів співачки, серед яких інтерпретація двох старовинних українських кантів 17 століття і оригінальна версія пісні Олега Скрипки «Весна».

Зараз Марина Юрасова продовжує традицію етно-джазу в Україні, виступає з програмою «Ethno Fantasy Music», яка складається з оригінальних інтерпретацій старовинних українських народних пісень та авторських творів. Також займається педагогічною діяльністю з постановки вокалу та розвитку артиста.

Участь у проектах:

marina-yurasova-igor-zakus

Запис альбома Ігоря Закуса “Присвяти”

Взяла участь у записі альбомів Ігоря Закуса «Присвяти» 2003 і «Ukrainian Bass Song» 2010.

 

marina-yurasova-denis-povaliy

Марина Юрасова та Денис Повалій

 

У 2010 для зйомки передачі «Фольк-мюзік» співпрацює зі співаком Денисом Повалієм, в 2011 виходить їх спільний сингл «Не ходи, козаче».

 

 

marina-yurasova-anatoliy-gernadenko

Марина Юрасова з Анатолієм Гернаденко

 

У 2014 взяла участь в записі альбому музиканта, виконавця на рідкісному інструменті Pantam SPB, Анатолія Гернаденко «The snow».