Марина Юрасова: мудрість, прозріння і послання наших предків (інтерв’ю) 2015

Марина Юрасова: мудрість, прозріння і послання наших предків (інтерв’ю) 2015
Як гімнастика випрямляє тіло, так музика випрямляє душу людини.

Український радянський педагог Василь Олександрович Сухомлинський

З самого дитинства, наскільки можу згадати себе, я любила музику, і років з трьох точно знала, що буду співачкою. Музика взагалі була, напевно, найяскравішим враженням в дитинстві. Коли я її чула, ніби хвиля щастя охоплювала мене, я починала співати, танцювати, веселитися. Я знала багато дитячих пісеньок і співала їх на будь-яких святах, спочатку в дитсадку, потім у школі))).

Чесно кажучи, моє життя настільки пов’язане з музикою, що вона не те щоб поміняла моє життя, вона його побудувала і будує по сьогоднішній день. Музика завжди для мене була і залишається важливим аспектом життя, це не розвага чи пустощі, це один із способів пізнання себе, навколишнього світу, а також спосіб спілкування, передачі якогось послання …

Розкажіть найяскравішу пригоду з життя, пов’язану з музикою і співом зокрема.

Пригод і веселих моментів, звичайно ж, було дуже багато. Пригадую, як одного разу мала співати джазовий концерт з двох відділень під акомпанемент клавіш, баса та ударних. Приїхавши в клуб, з’ясувалося, що клавіші не включаються, щось пошкодилося при перевезенні. Концерт не відміниш, публіка в залі і потрібно виходити на сцену. І ми вийшли – вокал, бас, барабани.))) Це був найкращий експеримент в моєму житті, в такій екстремальній ситуації відкриваються всілякі можливості і здібності, про які навіть не підозрюєш!))) Це був такий політ імпровізації та ідей!)) ) До другого відділення клавіші полагодили, і ми вийшли в нормальному складі. Але, за відгуком публіки, всі були в захваті від першого відділення і думали, що так було задумано з режисури))).

Що Ви робите для того, щоб зберігати свій голос у формі? Чи важлива для Вас систематичність занять музикою і особливо вокалом?

Звичайно, голос потрібно берегти, за ним потрібно доглядати, це дорогоцінний інструмент для всіх вокалістів. Саме систематичність занять, нехай по п’ятнадцять хвилин в день, якщо немає можливості займати 1-2 години, дозволяють голосу залишатися у формі, не втрачати свою гнучкість, силу, динаміку. Я завжди перш ніж співати повним звуком, де б то не було, на репетиції або концерті, добре його розігріваю, починаючи з дуже тихого співу. Взагалі намагаюся голосно не розмовляти, особливо після співу, так як саме розмовний голос – ворог вокалу, при гучній розмові, крику можна дуже пошкодити голос.

Також для того, щоб тримати себе у формі, я слухаю і співаю різну музику. Люблю співати класичні твори, звичайно ж  в моїх тональностях і в своїй манері. Вони дуже розвивають музикальність і динаміку голосу, розвивають чутливість. З улюблених “Вокаліз” Рахманінова, романси та арії Чайковського.

Що Ви можете порадити людям, які хочуть займатися вокалом. Розкажіть про вашу школу вокалу?

Співати – це прекрасно! Якщо ви відчули, що хочете співати і вирішили цьому навчитися – пробуйте, в будь-якому віці це можливо, не комплексуйте! Звичайно, краще показатися педагогу по вокалу, вислухати його думку, поради і, якщо є здібності і перспектива, то краще займатися вокалом з педагогом, так як це найбільш продуктивний спосіб розвитку.

Нещодавно я відкрила свою онлайн школу вокалу, де розміщую статті і свої відео-уроки для початківців і тих, хто вже має вокальну підготовку, в яких окрім техніки вокалу, приділяю велику увагу питанням розвитку індивідуальності. У своїх уроках я ділюся досвідом співу в стилі джаз, поп, етно. Індивідуальні заняття, в основному, проводжу по скайпу. Цей спосіб занять дуже зручний і давно практикується у світі, оскільки дозволяє не прив’язуватися до певного міста і навіть країні. У нашій країні, особливо останнім часом, співаки і музиканти часто дивляться на західних виконавців і імітують їх, навіть не намагаючись пошукати якийсь унікальний творчий потенціал в собі і своє власне бачення, музичне відчуття. Вони не замислюються над тим, що у нас є своя культура і музичні традиції, в яких можна створювати абсолютно унікальні проекти, зі своїм оригінальним звучанням, що так цінно у світі. Найголовніше не бути ні на кого схожим і розвинути свою індивідуальність, на чому я і роблю акцент. Адже наше коріння, нашу культуру потрібно не тільки не забувати або вивчати, але також і розвивати, зберігаючи її живість і актуальність.

Розкажіть більш детально про проект “Ethno Fantasy Music”.

Проект “Ethno Fantasy Music” був створений на основі старовинних українських народних пісень і кантів. Мені подобається співати старовинну, глибоку, народну музику, тому що в ній закладена вся мудрість, прозріння і послання наших предків. У ній невичерпне джерело музикальності. Я вибираю пісні сама, часто купую нові збірки-пісенники або шукаю в бібліотеках, також нещодавно мені подарували цілу збірку пісень, записаних в етно-експедиціях по Україні, а аранжування і композицію пісень створює відомий музикант Сергій Табунщик. Також Сергій пише для мене і авторські твори в дусі нашого проекту. Цього року наш проект “Ethno Fantasy Music” можна буде почути на фестивалі “Країна Мрій” 2015.

З досьє редакції

Марина Юрасова – українська етно джазова співачка, на сьогоднішній день єдина представниця нашої країни, що зберігає родову особливість слов’янських земель і продовжує дивовижну самобутність нашої культури, заснованої на тисячолітніх традиціях проживання слов’ян. Її перший сольний альбом «Ой весна, весна …», виданий в 2005 році під творчим псевдонімом «Млада», став внеском у розвиток української самобутньої, заснованої на старовинних національних традиціях музики, в сучасному аранжуванні.

Творчість співачки Марини Юрасової увійшла в «Українську Музичну Енциклопедію» 2011, а також у програму з вивчення історії української музики у вищих музичних навчальних закладах.

Музика першого альбому «Ой весна, весна …» крутилась в ротації на радіо в Канаді, США, Європі і Японії, де була виділена як перший у своєму роді чесний національний і автентичний український проект.

Марина Юрасова – Лауреат 1-ї премії фестивалю «Червона Рута» 2009, а також переможець ТОП 25 української музики 2010 за версією Молодіжного журналу «Стіна» (Урочисте нагородження переможців ТОП 25 української музики 2010 за версією журналу «Стіна» відбулося в рамках презентації програми Віктора Соломіна 14 квітня 2011).

Марина Юрасова активна учасниця музичних фестивалів, таких як “Джаз-коло” 2007, “Jazzperfest” 2008, “Країна Мрій” 2008, “Drum-kolo” 2009, “Флюгери Львова” 2011, “Черкаські джазові дні” 2012, “Музичні діалоги “2012,” Трипільське Коло “2013,” Сосо Джаз “2013, Великодній тиждень майстрів творчості з Медвін 2015 …

У 2002 році знайомство з відомим композитором і барабанщиком Сергієм Табунщиком подарувало українському і російському слухачеві новий творчий тандем, що триває донині і породив такі неповторні проекти, як “Capricorn’s dreams” (Мрії Козерога) 2002, “Дитячий проект” 2004 і “Bjork Acoustic Project “2005.

У 2014 році Марина Юрасова взяла участь у записі альбому музиканта, виконавця на рідкісному інструменті Pantam SPB, аналогу швейцарського ханга – Анатолія Гернаденко «The snow» …

Розмовляла Костилева Наталія

Марина Юрасова і Норма Уінстон

Урочисте нагородження переможців ТОП 25 української музики 2010 за версією журналу «Стіна» відбулося в рамках презентації програми Віктора Соломіна 14 квітня 2011.

No Comments

Leave a Reply